Снимки БГНЕС

„Ливърпул“ и „Барселона“ докосват полуфиналите в Лигата

Агенция Монитор - сряда, 04-04-2018 - 23:21

„Ливърпул“ разби у дома „Манчестър Сити“ с класиката 3:0 в първи четвъртфинал между тях от Шампионската лига и е с единия крак в следващия кръг. "Гражданите" не отправиха нито един точен удар за целия мач.

Голмайсторът на мърсисайдци Мохамед Салах ги изведе напред в резултата, след като в 12-ата минута при бърза атака се възползва от асистенция на Роберто Фирмино и преодоля Едерсон за 1:0. Осем минути по-късно домакините шокираха „гражданите” с втори гол, реализиран от Алекс Окслейд-Чембърлейн, който се разписа след пас на Джеймс Милнър.

Ситуацията за играчите на Хосеп Гуардиола се утежни още повече в 31-ата минута, когато Салах изведе с прекрасен прехвърлящ пас Садио Мане и сенегалският нападател бе точен за 3:0.

Малко след почивката в 53-ата минута звездата на домакините Мохамед Салах бе заменен принудително, като вместо него мачът доигра Джорджинийо Вайналдум.

В другия мач „Барселона“ очаквано срази „Рома“ с 4:1.

В 38-ата минута вратарят на „вълците“ Алисон нямаше какво да направи, след като Даниеле де Роси си вкара автогол при опит да пресече пас на Иниеста към Меси.

След почивката в 55-ата минута каталунците удвоиха аванса си, след като Ракитич центрира от корнер, а Костас Манолас нямаше късмет при борбата с Юмтити и също си отбеляза автогол. Четири минути след това Жерард Пике се оказа на върха на атаката и направи разликата класическа.

В 80-ата минута обаче натискът на гостите доведе до гол на Един Джеко за 3:1. Радостта на „Рома“ обаче не бе дълга, след като в 87-ата минута Луис Суарес върна аванса от три попадения на каталунците и им осигури повече от комфортен аванс за реванша.