Дидие Дешан ще има проблеми със състава.

Дешан остана без двама от титулярите

Агенция Монитор - понеделник, 27-06-2016 - 15:26

Селекционерът на Франция Дидие Дешан няма да може да използва двама от титулярите си до момента на Евро 2016 за четвъртфиналния мач от надпреварата. Н'Голо Канте и Адил Рами натрупаха по два жълти картона и ще бъдат наказани за сблъсъка с Англия или Исландия.

Наставникът ще трябва да избира между Еляким Мангала и Самюел Юмтити за партньор на Лоран Косиелни в отбрана. Според медиите във Франция играчът на Манчестър Сити е с по-големи шансове да замени Рами, тъй като притежава по-голям опит от защитника на Лион.

Що се отнася до халфовата линия, вместо Канте почти сигурно ще играе Йоан Кабай. Полузащитникът на „Кристъл Палас“ бе титуляр в третия мач от груповата фаза срещу Швейцария и се представи добре. Другият вариант е Морган Шнайдерлин от „Манчестър Юнайтед“, но по всичко личи Кабай ще бъде предпочетен заради по-големия си опит в подобни мачове.

По същото време селекционерът на националния отбор на Ирландия Мартин О'Нийл разкритикува организаторите на Евро 2016 за това, че домакините са имали повече време за почивка между груповата фаза и елиминациите. Ирландия загуби с 1:2 от домакините от Франция и отпадна на осминафинал.

Според О'Нийл не е справедливо, че неговите футболисти са имали по-малко време за подготовка за мача, отколкото съперниците. "Три допълнителни дни почивка - това е много време, което дава предимство. От тази гледна точка ние бяхме в губеща позиция. Моите футболисти не успяха да направят повече. Те оставиха всичко на терена. Ние оказвахме натиск върху французите до почивката и мислехме, че можем да победим", заяви О'Нийл пред британските медии.