Вездесъщият Кристиано Роналдо бележи във вратата на Андора, запазвайки шансовете на Португалия за директно класиране.
Снимка БГНЕС
Конкуренция

И 9 от 9 не стигна на Швейцария за класиране

Агенция Монитор - неделя, 08-10-2017 - 17:16

Швейцария постигна девета победа от 9 мача в групата си, но въпреки това все още не е сигурен участник на световното. „Кръстоносците“ разгромиха Унгария с 5:2, но по същото време Португалия надви Андора с 2:0. Така разликата между двата водещи отбора в класирането остава 3 точки в полза на Швейцария, а във вторник между тях предстои директен дуел в Лисабон. В него швейцарците не трябва да губят, защото ако това се случи, те ще останат втори в крайното класиране заради по-лошата си голова разлика.

В мача на португалците с Андора пък се наложи Кристиано Роналдо отново да спасява тима. Звездата трябваше да получи почивка преди важния двубой с Швейцария и остана на резервната скамейка. На полувремето обаче резултатът беше 0:0 и се наложи звездата да се появи в игра, като веднага вкара гол и успокои страстите. Роналдо вече има 79 попадения за страната си и излезе на трето място по този показател за всички времена. Лидер е иранската легенда Али Даеи със 109 гола, следван от унгареца Ференц Пушкаш с 84.

Група B: Фарьорски острови – Латвия 0:0, Андора – Португалия 0:2, Швейцария – Унгария 5:2