Състезателките на селекционера Иван Сеферинов имаха силни моменти срещу пуерториканките, но не успяха за стигнат до победата.
Снимка volleyball.bg
На турнира Гран при в Пуерто Рико

Националките падат, но запазват шанс за финала

Агенция Монитор - понеделник, 17-07-2017 - 17:25

Женският ни национален отбор по волейбол завърши със загуба участието си във втория турнир от втора дивизия Гран при в Пуерто Рико. Волейболистките ни отстъпиха да домакините с 2:3 (-24, 22,-18, 33,-7) в мач, продължил 2 часа и 54 минути с рекорден по продължителност четвърти гейм – 45 минути. След тази загуба тимът ни стана трети в група F2 с 5 точки от 2 загуби и 1 победа над Канада. Пред него са Пуерто Рико със 7 т. и Чехия с 4, от 2 победи и 1 загуба. Нашите са обаче пети в общото класиране с 11 т. и запазиха шансове да се класират за финалите в Острава (Чех). За целта обаче трябва да спечелят мачовете си в третия турнир – от 21 до 23 юли във Вараждин (Хър), където играят с хърватките, Пуерто Рико и Аржентина. На финала отиват първите 3 отбора в генералното плюс Чехия като домакин.

Срещу Пуерто Рико най-резултатна от българките беше Гергана Димитрова с 26 точки (3 блока, 2 аса). Мирослава Паскова добави 21 т. (1 блок), но и те не стигнаха за обрат. За Пуерто Рико Карина Окасио реализира завърши с 25 точки (3 блока, 1 ас).

Статистиката показа 62 точки от атака за националките ни срещу 72 за пуерториканките. От блокада съотношението е 11:15, от сервис – 10:6 аса, от грешки на съперника – 26:28.