В 1/4-финалите на „Мастърс“ турнира в Шанхай

Гришо си уреди нова среща с Надал (ОБНОВЕНА)

Агенция Монитор - четвъртък, 12-10-2017 - 08:24

Българинът все по-близо до финала в Лондон

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров си уреди нова среща със световния номер 1 Рафаел Надал (Исп). Двамата ще се срещнат в 1/4-финален мач утре на „Мастърс“ турнира в Шанхай, близо седмица, след като играха полуфинал в Пекин. Тогава Матадора не даде шанс на Гришо, като го победи с 6:3, 4:6, 6:1.

Сега Димитров стигна до възможност за реванш след победа над Сам Куери (САЩ) с 6:3, 7:6(3). Това бе негов трети успех от три мача срещу американеца и общо 40-и от началото на сезона. Гришо наниза 10 аса и направи три двойни грешки, вкара 64 процента от първия си сервис и спечели 88 процента от разиграните точки на него. Срещу Куери българинът стигна до победата далеч по-лесно, отколкото срещу Райън Харисън (САЩ) във втория кръг педи ден.

Световният номер едно Рафаел Надал бе още по-категоричен в своя мач срещу Фабио Фонини (Ит), като го отстрани само за 62 минути с 6:3, 6:1. Днес Григор и Рафа ще се срещнат за 11-и път в кариерите си, като Димитров има само една победи – от Пекин 2016.

Освен че стигна за пръв път до 1/4-финалите в Шанхай, 26-годишният хасковлия нанесе поражение над пряк конкурент за място в осмицата на финалите в Лондон. Гришо вече има 3455 точки във виртуалната класация за ATP Race, а финал в Шанхай ще му гарантира 100-процентово участие още след края на тази седмица. Дори и това да не стане обаче, българинът има още два турнира преди Лондон – в Стокхолм (16-22 октомври) и в Париж (30 октомври - 5 ноември).

„Нямах много време да си почина, но съм доволен, че преминах тези мачове. Чувствам се добре, това е добър знак, обяви Григор след мача си вчера. - Играл съм няколко пъти срещу Сам, тренирали сме. Той е труден съперник и когато има ден, се играе трудно срещу него. Трябваше да намеря ритъма си. След първия сет знаех, че всичко е под мой контрол, но той ме притискаше във всеки мой сервис гейм и ми създаваше трудности. В тайбрека чувствах, че контролирам разиграванията. Чувствах се невероятно и сервирах много добре. Мачът бе интересен, защото исках да видя на какво психическо и физическо ниво съм.“

Още преди да научи следващия си съперник, Григор сподели: „Рафа е невероятен тази година. Няма какво повече да се каже.“

Мачът между двамата ще може да се гледа по телевизия Mtel Sport 1 утре сутринта, не преди 9 часа.