Меси (вляво) поздравява голмайстора Алкасер.

Алкасер отсрами „Барселона“

Агенция Монитор - неделя, 05-11-2017 - 13:14

„Барселона“ увеличи аванса си на върха в Примера дивисион, след като победи с 2:1 на „Камп Ноу“ „Севиля“ в двубой от 11-ия кръг. Два гола за каталунците отбеляза Пако Алкасер (23, 65), а за гостите почетно се разписа аржентинецът Гуидо Писаро (59).

Двубоят влезе в историята под №600 за мегазвездата на „Барселона“ Лионел Меси, който обаче не успя да отбележи юбилея с попадение, но за сметка на това получи единствения жълт картон в мача. С успеха „Барса“ събра 31 точки и има с 4 повече от втория „Валенсия“.

След края на мача медиите в Испания побързаха да изчислят, че Алкасер е вкарал попаденията си за 285 игрови минути - тоест, нужни са му средно 95 за един гол, докато статистиката на Суарес далеч не е толкова впечатляваща. Уругваецът е бил на терена 1252 минути и съответно е вкарвал гол на всеки 417.

Феновете на „Барселона“ пък с охота отчетоха факта, че Алкасер с пет удара в очертанията на противниковата врата през сезона в Примера дивисион вече има два гола, докато Роналдо още е само с 1, и то при положение че е стрелял цели 39 пъти.

Първенство на Испания по футбол, мачове от десетия кръг:
Валенсия - Леганес 3:0, Депортиво - Атлетико Мадрид 0:1, Алавес - Еспаньол 1:0, Барселона - Севиля 2:1, Бетис - Хетафе 2:2
По-късно днес: Леванте - Жирона, Селта - Атлетик Билбао, Виляреал - Малага, Реал Сосиедад - Ейбар, Реал Мадрид - Лас Палмас