В 21-ия кръг на Суперлигата

Нашите волейболисти мачкат наред в Италия

Агенция Монитор - понеделник, 06-02-2017 - 17:16

Константинов и „Локомотив“ спряха черна серия в Русия

Българските волейболисти в Италия отново изиграха силни мачове в местната Суперлига. Тимът на LPR (Пиаченца) в който е капитанът на националите ни Виктор Йосифов записа трето поредна победа и втора за 5 гейма. В 21-ия кръг от първенството той надигра с 3:2 (-23, 18, 21,-14, 10) „Топ Волей“ (Латина). Йосифов, който беше през миналия сезон в отбора на Латина, беше титуляр през целия мач и отбеляза 11 точки (5 блокади). Най-резултатен за победителите беше ветеранът Алесандро Фей с 18 т. (1 блок), а кубинският диагонал Фернандо Ернандес добави 17 (2 аса, 2 блока). Капитанът на „вълците“ Христо Златанов пък беше записан като либеро, но не се появи на терена. Затова пък за „Топ Волей“ в шестицата започна нашият Розалин Пенчев. След 2 гейма, в които направи 6 точки (1 блок, 1 ас) той беше сменен.

"Важна победа, въпреки че изпуснахме една точка, коментира Йосифов. - Винаги е удоволствие да се връщам в Латина и да виждам доста приятели."

LPR е 6-и във временното класиране с 34 точки, а „Топ Волей“ - 11-и с 20.

Цветан Соколов беше ключовата фигура при 19-ата победа на лидера в класирането „Кучина Лубе“ - с 3:1 (31, 10,-20, 16) над „Сър Сейфти“ (Перуджа). Мачът беше определен като дерби на кръга, а Соколов записа в него 17 точки (2 блока, 4 аса). Топреализатор стана Османи Хуанторена с 18 т. (1 блок, 2 аса, 75% ефективност в атака). Велизар Чернокожев отново не влезе в игра за тима на Перуджа, който е трети в подреждането.

„Бундже“ (Равена), където е Бранимир Грозданов, би с 3:1 (20,-20, 18, 16) „Джи Груп“ (Монца). Българинът започна като титуляр, направи 3 точки и беше сменен във втория гейм.

„Ревивре“ (Милано) на Тодор Скримов обаче падна с 0:3 (-19,-19,-17) от втория в класирането - „Трентино“. Перничанинът записа 4 т. (1 ас).

Воденият от националния ни селекционер Пламен Константинов „Локомотив“ (Новосибирск) пък прекъсна черната серия от 2 загуби в руската Суперлига с 3:1 (23, 23,-23, 22) като домакин над „Газпром Югра“ (Сургут) в 18-ия кръг. Най-резултатен за победителите беше Сергей Савин с 24 т. „Локомотив“ е трети в момента с актив 24 т.