Станимир Беломъжев започна отлично сезона.
Ски ориентиране

Беломъжев с 3 победи от 3 старта

Агенция Монитор - вторник, 10-01-2017 - 18:26

Станимир Беломъжев спечели първите три старта от силния турнир по ски ориентиране “Ски О Тур“, който се провежда в Швейцария и Австрия. Най-добрият български ориентировач триумфира в първите два старта в Давос (Швейц) на дълга дистанция масов старт и средна дистанция. В третия пък би на спринта с аванс от 24 секунди легендарния руснак Едуард Хренников и финишира с една минута и 22 секунди пред неговия сънародник Андрей Ламов. В този старт временния водач в световната ранглиста шведът Ерик Рост остана на шеста позиция, на дистанция от 1:55 минути от троянчанина.

Утре е преследването на база резултатите от миналия спринт. Следва почивен ден, който състезателите ще използват за преместване в Австрия в района на Зулцберг, където на 13 и 14 януари ще се проведат последните две състезания от тура - индивидуален старт и преследване на база резултатите от първите пет старта.