Снимка БГНЕС
СЛЕД РЕЗИЛ НА „БАРСЕЛОНА“

Неймар раздава шамари на терена

Агенция Монитор - понеделник, 18-04-2016 - 14:55

Нападателят на „Барселона“ Неймар рискува да получи наказание, след като удари шамар на футболиста на „Валенсия“ Антонио Бараган. Инцидентът стана веднага след края на мача между двата тима. Изнервен от поражението на „Барса“ с 1:2 и радващите се играчи в бяло, бразилецът изпусна нервите си и това не остана скрито. За подобно провинение на Копа Америка Неймар получи наказание от 4 мача.

Освен това разправията между двамата е продължила и в тунела към съблекалните. Там нападателят е хвърлил бутилка по играча на „прилепите“, но не го уцелил. Местните медии цитират и думи на Неймар към Бараган: „Ти да мълчиш, защото печеля с пъти повече от теб!“

Играчът може да бъде наказан само ако главният съдия е описал случилото се в доклада си.

Ако бъде санкциониран сега, това ще е пореден удар по каталунците, които загубиха солидния си аванс на върха и в момента водят на „Атлетико“ (Мадрид) само по голова разлика.

Наставникът на каталунците Луис Енрике също изпусна нервите си, но към журналист. На пресконференцията след мача репортерът Виктор Мало (б. а. - от исп. malo – лош) попита дали физическата подготовка е причината за спада във формата им, а Енрике отговори: „Как ви беше фамилията? Точно така. Следващият въпрос“.

Испанските медии счетоха изказването му за неуважително.

Преди това на терена „Валенсия“ поведе след автогол на Иван Ракитич в 26-ата минута. Второто попадение дойде в добавеното време на първата част и бе дело на Санти Мина. През второто полувреме Меси успя да намали пасива, вкарвайки своя гол №500, но това не помогна особено, тъй като до края на мача резултатът не се промени (2:1).

"Барса" губи два поредни мача като домакин в Ла Лига за първи път от 2003 година насам. Тогава записаха поражения от „Валенсия“ и „Депортиво“ (Ла Коруня). По ирония на съдбата тази седмица „Барса“ гостува именно на „Депортиво“.