Хърватските национали ликуват, след като биха с 4:1 Гърция и са на крачка от класиране на световното първенство в Русия.
Снимка БТА
В първи плейоф на стадион „Максимир“ в Загреб

Хърватия докосва мондиала след 4:1 с Гърция

Агенция Монитор - петък, 10-11-2017 - 14:47

На реванша ще е различно, канят се „елините“

Хърватия е на крачка от класиране на световното първенство в Русия след убедителен успех с 4:1 над Гърция в първото издание на балканското дерби от баражите за мондиала. Резултатът пред 30 000 зрители на "Максимир" в Загреб откри капитанът Лука Модрич в 13-ата минута от дузпа. В 19-ата минута Никола Калинич удвои аванса на домакините. В 29-ата минута Сократис Папастатопулос намали с удар с глава след ъглов удар. Иван Перишич в 34-ата отново върна аванса на хърватите от два гола. Грешка в отбраната на Гърция доведе до четвърти гол в началото на втората част, когато се разписа Андрей Крамарич.

След мача в лагера на домакините бяха щастливи от успеха и увериха, че победата е повече от достатъчна и на реванша няма да има изненади. "Благодаря на всички фенове. Мисля, че направихме добър мач и се надявам този резултат да е достатъчен. На реванша очаквам да е трудно. Гърците ще дадат всичко от себе си, но едва ли ще ни преодолеят", коментира Крамарич.

Капитанът на Гърция Сократис Папастатопулос пък призна, че е шокиран от мача. Защитникът също така даде да се разбере, че ответният двубой ще е много по-различен. "Това не беше истинският отбор на Гърция. Хърватия игра по-добре, но ние никога не бяхме допускали толкова много индивидуални грешки. Затова не съм съгласен с оценките, че сме играли с погрешна схема. В реванша ще играем пред пълен стадион и ще се опитаме да извлечем максимума, макар да не съм оптимист, че можем да преодолеем хърватите", коментира защитникът.

Реваншът е в неделя, като „елините“ ще се нуждаят от поне 3 гола, за да елиминират съперника.