Ивайло Чочев се опитва да спре поредната атака на Люксембург при равенството 1:1 в последния мач на България от световните квалификации.
Снимка uefa.com
След историческия провал на националите срещу Люксембург

Попето: Заслужаваме да ни ударят по главите

Агенция Монитор - сряда, 11-10-2017 - 16:46

Франция не сбърка, Холандия аут, Робен се отказа

Националният отбор на България се изложи жестоко в гостуването си на Люксембург в последна среща от световните квалификации за Мондиал 2018. Тимът на Петър Хубчев завърши 1:1, като за първи път в своята история не победи отбора от Великото херцогство. Досега "лъвовете" имаха 13 победи в 13 мача, а шест от тях бяха на стадион “Жозе Бартел”. Оливие Тил в 3-ата минута и Ивайло Чочев в 67-ата минута отбелязаха головете за първото равенството между тези два отбора. Така България завършва на четвърто място в група „А“ на квалификациите, като не успя да запише нито една победа като гост – 4 загуби и едно равенство. Като домакини пък имаме 4 успеха и загуба от Франция.

След двубоя настроението в лагера на „лъвовете“ бе минорно, като селекционерът Петър Хубчев отказа да се впуска в детайли. „Много отпуснато. Единственото позитивно от мача е реакцията на отбора през второто полувреме. Просто играта не се получаваше. Още веднъж доказваме нещо, което от години се прави в националния отбор, че не всеки мач се играе на 100 %. Сега не е моментът да се коментира бъдещето ми”, обяви Хубчев след края на мача. Интересното е, че след двубоя спецът не се прибра заедно с тима в София, а хвана самолета за Германия, за да се види със семейството си, което живее във Франкфурт.

Емоционален след слабия финал на квалификациите бе и капитанът Ивелин Попов, който призна, че играчите заслужават критики и дори да бъдат удряни. “Трети пореден мач получаваме гол в първите 10 минути, заяви Попето. - Явно е, че бъркаме някъде. Имаше и дузпа за нас, но това не е оправдание. Трябваше да бъдем по-агресивни. Явно манталитетът ни е такъв. Трябва да се говори на по-висок тон, да ни ударят по главите. Изиграхме прилични квалификации, с добри победи“, обобщи нападателят на „Спартак“ (М). Той и Петър Занев пък директно хванаха самолета за Русия, като защитникът на „Амкар“ получи контузия в бедрото по време на мача и бе принудително заменен.

Ариен Робен вкара два гола за успеха над Швеция, но Холандия не се класира за бараж и звездата на „Байерн“ се отказа от националния отбор.

В другите двубои от групата нямаше изненади и всичко се разви според очакванията. Франция спечели с 2:1 у дома срещу Беларус и запази първото си място, въпреки че отново не впечатли с игра. За бараж пък се класира Швеция, която падна само с 0:2 при визитата на Холандия. „Лалетата“ се нуждаеха от успех с поне 7:0, за да изместят скандинавците от второто място, но в крайна сметка чудото не стана. И двете попадения пък бяха дело на Ариен Робен, който след мача обяви, че се отказва от националния отбор. Нападателят спира с 37 гола за държавния тим, което го поставя на четвърто място в ранглистата на Холандия.