Антоан Гризман откри за „Атлетико“, но „Лас Палмас“ обърна мача.
Снимка БТА
ИСПАНИЯ, КУПА НА КРАЛЯ

„Атлетико“ пада, но продължава

Агенция Монитор - сряда, 11-01-2017 - 16:17

„Атлетико“ (Мадрид) допусна шокираща загуба от „Лас Палмас“ с 2:3 в реванша от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля в Испания, но с успеха с 2:0 в първата среща си осигури участие в следващия кръг. Неочакваната развръзка в двубоя, който вървеше по план за хората на треньора Диего Симеоне, настъпи в добавеното време, когато Матео Гарсия донесе успеха за гостите, който е първи за „Лас Палмас“ на "Висенте Калдерон" от 1969 година насам.

След едно ялово първо полувреме, всичко по-интересно се случи във втората част. Най-напред „Атлетико“ поведе чрез французина Антоан Гризман в 50-ата минута. Само осем минути по-късно „Лас Палмас“ изравни след индивидуален пробив на Марко Ливайя. Домакините отново излязоха напред в 61-ата минута, когато се разписа Анхел Корейа. Мачът вървеше към края си, когато в 89-ата минута Ливайа изравни, а в добавеното време „Лас Палмас“ стигна и до победен гол чрез Матео Гарсия.

"Винаги е неприятно да загубиш - заяви треньорът на „Атлетико“ Диего Симеоне. - Класирането на 1/4-финал обаче носи повече положителни емоции, отколкото отпадането. Отборът ни не може да се гордее с последните пет минути от мача, но аз ще се опитам да си спомням за положителните моменти в играта ни. Не виждам нищо сензационно в резултата от този мач."