Венци Христов (вляво) направи ударен дебют за „СКА-Хабаровск“.

Ударно начало за Венци Христов, Попето и Миланов на пейката

Агенция Монитор - неделя, 13-08-2017 - 18:06

Българският национал Венци Христов направи успешен дебют за „СКА-Хабаровск“. Бившият нападател на „Левски“ и „Берое“ се разписа за домакинското равенство на тима си 1:1 с „Рубин“ в мач от 6 кръг на руската Премиер лига. Христов се появи в игра в 76-ата минута и само десет минути по-късно прати топката във вратата на гостите от Казан. Той наказа грешка на опитния вратар Сергей Рижиков, който при центриране изпусна топката и това позволи на българина от малък ъгъл да открие головата си сметка в руския шампионат. С тази точка СКА събра актив от 4 и временно излезе на 12-о място в класирането.

ЦСКА пък победи „Спартак“ с 2:1 в дербито на Москва. Халфът на „армейците“ Георги Миланов и колегата му от „Спартак“ – Ивелин Попов, бяха резерви и не взеха участие в мача. След двубоя ЦСКА (Москва) заема четвърто място с 12 точки, докато „Спартак“ е на 8-о с 8 точки.