Снимка sportal.bg
На Garanti Koza Sofia Open 2017

Гришо започва с поляк, Троицки върви напред

Агенция Монитор - сряда, 08-02-2017 - 16:42

Йежи Янович ще е първият съперник на Григор Димитров на турнира Garanti Koza Sofia Open, който се провежда в зала „Арена Армеец“. Полякът спечели мача си от първия кръг срещу Дуди Села от Израел след 6:4, 6:4. Най-добрият български тенисист е поставен под номер 3 и почива в първия кръг. Срещата му с поляка е в четвъртък не преди 17:45 ч.

Янович пропусна две възможности за пробив още в първия гейм на мача си със Села. Полякът доминираше от начален удар, като стигна до пробив в седмия гейм и след това поведе с 5:3.

Във втората част Села поведе с 3:1 след ранен пробив, но Янович го върна веднага, а след това постигна нов и имаше тотален контрол върху случващото се на корта.

Григор има една победа и една загуба срещу Янович. 26-годишният поляк достигна до 14-о място в световната ранглиста през 2012 г., но поредица от тежки контузии оказа сериозно влияние на кариерата му и той в момента е 273-и. В Мелбърн той отпадна от Марин Чилич след петсетов двубой.

Миналогодишният финалист в София Виктор Троицки (Сър) също се класира за втория кръг след лесна победа срещу участващия с "уайлд кард" Джем Илкел (Тур). Сърбинът не срещна трудности и извоюва победа с 6:3, 6:2 за 50 минути игра. В следващия кръг той ще играе с Робин Хаасе, който във вторник отстрани Димитър Кузманов.

Напред продължава и грузинецът Николоз Басилашвили, победил след впечатляващ обрат Адриан Манарино (Фр) със 7:6(7), 7:6(3). В следващия кръг той среща водача в схемата Доминик Тийм (Ав).