Антоан Гризман е най-резултатен за „Атлетико“ в Шампионската лига.
СНИМКА ЕПА

„Атлетико“ наказа безпощадно „Байер“

Агенция Монитор - сряда, 22-02-2017 - 16:47

„Атлетико“ (Мадрид) докосва четвъртфиналите в Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне победи безпощадно с 4:2 като гост „Байер“ (Леверкузен) и едва ли може да се очаква сензация в реванша.

Резултата откри Саул в 17-ата минута с перфектен фалцов удар извън наказателното поле, а в 25-ата Антоан Гризман завърши перфектна контра на гостите след пас на Кевин Гамейро. В началото на второто полувреме Карим Белараби намали, но Гамейро от дузпа възстанови аванса на мадридчани. До края съперниците си размениха по още едно попадение - автогол на Стефан Савич и точен изстрел с глава на Фернандо Торес.

С гола си Гризман стана най-резултатният играч на „Атлетико“ в Шампионската лига. Той вече има общо 13 попадения в турнира - с едно повече от легендата на тима Луис Арагонес.

"Знаехме, че мачът ще е труден, но победихме. Въпреки всичко не очаквам протоколен реванш. Горд съм, че станах част от историята на „Атлетико“. Надявам се да постигна още много с отбора. В един момент домакините ни притиснаха, но Диего Симеоне направи правилните корекции, благодарение на които спечелихме", заяви Гризман.

"Преди мача бяхме наясно, че можем да създадем доста проблеми на домакините по фланговете. Така и стана, каза треньорът на „Атлетико“ Диего Симеоне. - През второто полувреме „Байер“ заигра по-настоятелно, но като цяло продължихме да доминираме. Ако не бяха две великолепни намеси на вратаря, щяхме да спечелим и по-убедително."