Снимка cev.lu
Евроволей 2017

Братоев: Сърбите си заслужиха победата

Агенция Монитор - петък, 01-09-2017 - 15:50

Волейболните ни национали отпаднаха от европейското първенство в Полша след загуба на 1/4-финала от Сърбия с 0:3 (-21, -22:25, -26) пред 4490 зрители в зала “Таурон Арена” в Краков. Сърбите излизат на полуфинал днес срещу Германия, а другият финалист ще се определи от сблъсъка между Русия и Белгия.

Нашите бяха равностойни на сърбите през целия мач, но грешки в най-важните моменти позволиха на съперника да се наложи във всяка от трите части.

Цветан Соколов бе най-резултатен за тима ни с 20 т., със 7 и с 6 се отчетоха братята Николай и Розалин Пенчеви. За Сърбия четирима завършиха с над 10 т., като Дражен Любичич реализира 13.

"Волейболистите на Сърбия бяха много по-добри от нас и заслужаваха тази победа. Ние не показахме най-доброто, което можем. Дадохме им втория гейм толкова лесно. Ако не се реализират шансовете, следва наказание и това е, което се случи в този мач“, коментира разпределителят ни Георги Братоев.

"Не успяхме да влезем както трябва в мача докрай. Дори в третия гейм водехме и имахме шанс да го спечелим, но не успяхме. Липсваше ни заряда, с който се печели такъв тип мачове“, допълни селекционерът Пламен Константинов.

В същото време Европейската конфедерация по волейбол (CEV) потвърди, че домакини на следващото европейско първенство за мъже през 2019 г. ще са 4 страни.
Франция, Белгия, Холандия и Словения ще приемат историческия Евроволей 2019, който за първи път ще се проведе в повече от 2 страни, както бе през 2015 г. в Италия и България.