Лео Меси се ядосва след поредната издънка на Аржентина.
В Зона Южна Америка

Аржентина трепери до края, бразилците се задушиха в Боливия

Агенция Монитор - петък, 06-10-2017 - 15:44

Звездната селекция на Аржентина е на крачка от това да не се класира на световното първенство в Русия. Меси и компания се представят слабо в тези квалификации, като направиха поредна издънка - 0:0 срещу Перу. Двубоят на "Бомбонера" бе ключов за двата тима, които все пак остават с шансове за виза за мондиала, след като Колумбия допусна обрат в последните секунди от Парагвай (1:2), а Чили изхвърли Еквадор (2:1) от надпреварата с гол в края. Само 90 минути преди края на квалификациите Аржентина остана на шесто място в класирането преди гостуването си на Еквадор с актив от 25 точки. Така за момента двукратните световни шампиони са аут от световното, тъй като първите четири тима се класират директно, а петият играе бараж. Ако обаче спечелят последния си мач, аржентинците ще се класират поне за бараж, тъй като със сигурност ще изпреварят поне един от отборите пред тях.

Националите на Бразилия, които отдавна си осигуриха първото място и директно класиране, пък се оплакаха от условията за игра в Ла Пас. Неймар и компания направиха 0:0 като гости на Боливия, а мачът се игра на 3640 метра надморска височина. Повечето от футболистите на гостите се оплакаха от замайване заради разредения въздух, а на полувремето всички използваха кислородни маски.