Патрик Кутроне бележи победния гол за „Милан“ в 94-ата минута на мача с „Риека“.
Снимка БГНЕС
Емоции

Мъри с първа точка, любимец на сектор „Г“ попари „Партизан“

Агенция Монитор - петък, 29-09-2017 - 15:17

Воденият от Станимир Стоилов „Астана“ записа първа точка в груповата фаза на Лига Европа. Тимът на българския специалист измъкна равенство 1:1 като домакин на чешкия „Славия“ (Прага). Резултатът обаче не помогна на „Астана“ да се отлепи от последното място в група „А“, като има равен актив с „Макаби“ (Тел Авив). Лидери с по 4 точки са „Виляреал“ и „Славия“.

В най-драматичния мач на вечерта „Милан“ успя инфарктно да спечели срещу хърватския „Риека“. Италианският гранд водеше с 2:1 до последната минута, когато гостите изравниха от дузпа. В даденото от съдията 4-минутно продължение обаче Кутроне донесе успеха на „росонерите“.

По почти идентичен начин се разви и домакинството на „Евертън“, който водеше до 89-ата минута на кипърския „Аполон“. Юсте обаче попари домакините с гол, като след това Руни и компания нямаха време за победно попадение.

Друг от фаворитите за трофея – английският „Арсенал“, нямаше проблеми в гостуването си на БАТЕ (Борисов) и си тръгна от Беларус с комфортна победа с 4:2.

Безспорно обратът на вечерта обаче бе дело на „Динамо“ (Киев). Украинският тим губеше с 0:2 гостуването си на „Партизан“, но в крайна сметка успя да спечели с 3:2. С два гола за успеха се отличи бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш.