Мирела Демирева на два пъти прелетя над личното си постижение за сезона, но това не бе достатъчно за медал.
Снимка БГНЕС
След седмото място

Мирела разочарована, ще скача в Брюксел

Агенция Монитор - неделя, 13-08-2017 - 15:57

Олимпийската ни вицешампионка от Рио Мирела Демирева завърши на седмо място в скока на височина с резултат от 192 см. Тя започна отлично състезанието, като мина от раз 184, 188, 192 см. На следващата – 195 см обаче не сполучи и в трите си опита.

Демирева пристигна в Лондон по покана на ИААФ, след като нямаше покрит норматив, а най-добрия й резултат бе 190 см. На световното тя да пъти прелетя над 192 см, но в крайна сметка раздели седмото място с европейската шампионка в зала Айрине Палшите.

Титлата очаквано, но с повече усилия от предвиденото, спечели фаворитката Мария Кучина-Ласицкене (Рус) с 203 см. После тя направи и три неуспешни опита за личен рекорд от 208 см. Юлия Левченко (Укр) завърши втора с 201 см, а трета със 199 см завърши Камила Лицвинко (Пол).
Олимпийската шампионка от Рио Рут Бейтия (Исп) остана на последното 12-о място с едва 188 см.

Мирела не успя да остане за снощния финал на Тихомир Иванов, тъй като се прибра в Холандия, където ще се готви за турнира от Диамантена лига в Брюксел след две седмици.

„Разочарована съм, излязох за медал. Знам, че мога повече. Представянето беше достойно, днес скачах най-добре от целия сезон. Ще запомня това лято, че не се скрих от ниските височини. След няколко години, когато изляза на пистата в Токио, ще знам, че няма да е уплаша“, коментира Демирева пред Bgathletic.com.