Спортистите тестваха състезателното Audi S1 EKS RX quattro с мощност 580 конски сили.
Снимки Audi

Дуел върху лед и сняг със състезателното Audi S1

Денислав Стоянов - четвъртък, 21-01-2016 - 15:51

Скиори и пилоти се впуснаха в надпреварата „Ханенкам” в австрийския курорт Кицбюел

С нова дисциплина Audi quattro SuperQ марката Audi откри легендарното състезание „Ханенкам” в австрийския курорт Кицбюел. В първото по рода си състезание Audi quattro SuperQ приза спечели победителят в дисциплината слалом от Световната купа ски-алпийски дисциплини Хенрик Кристоферсен (Норвегия), съотборник със звездата от MotoGP Андреа Довициозо (Италия). Четирима състезатели в ските и четирима професионални автомобилни пилоти отговориха на предизвикателството на двукратния шампион от DTM Матиас Екстрьом да тестват мощния състезателен автомобил Audi S1 EKS RX quattro с 580 конски сили.

Дуелът беше на професионално ниво и изненада самият Матиас Екстрьом.

Два автомобила Audi RS 3 Sportback с мощност 367 к.с. също участваха в скоростните обиколки на специално подготвената за целта писта от лед и сняг. Отборите от по двама състезатели получиха инструктаж от автомобилните състезатели Матиас Екстрьом и Едвард Сандстрьом. Дуелът беше на професионално ниво и изненада самият Екстрьом. „Бях учуден колко бързо схващат инструктажа и колко добре контролират автомобилите. На седалката до шофьора пулсът ти се ускорява доста бързо при тези обороти”, сподели Екстрьом.

На финала с малка преднина победи тандемът Хенрик Кристорфърсен и Андреа Довициозо (Италия).

На финала с малка преднина победи тандемът Хенрик Кристорфърсен и Андреа Довициозо (Италия) пред Феликс Нойройтер и Тадеуш Блазусяк (Полша). В дуелът на ски-звездите Нойройтер спечили преднина при последната вратичка, след грешка на Кристоферсен. При автомобилните състезатели преднина спечели Андреа Довициозо. В решаващите завои автомобилните състезатели поеха воланите. „Беше чист адреналин, Андреа подаваше газ в участъци, в които аз бих удрял спирачка. Преживяването беше неописуемо. Това е първата ми победа в Кицбюел и дано я повторя в предстоящия слалом”, сподели Кристоферсен.

Audi RS 3 Sportback с мощност 367 к.с. също участваше в скоростните обиколки на специално подготвената снежна писта.

Тагове:  Audi