Стюарди се опитват да спрат феновете на Израел, които нахлуха на терена към националите на Испания след загубата с 0:1.

Испания и Италия завършиха с пестеливо 1:0

Агенция Монитор - вторник, 10-10-2017 - 17:45

Израелски ултраси нахлуха с нож към Иско

Европейските колоси Испания и Италия не допуснаха изненада в последните си мачове от група G на квалификациите. И двата тима завършиха с минимални победи от по 1:0 като гости, като „Ла Фурия“ се класира директно за мондиала, а „Скуадра адзура“ ще трябва да мине през баражите.

Играчите на Хулен Лопетеги успяха трудно да спечелят трите точки във визитата на Израел. Единственото попадение бе дело на Асиер Ияраменди в 76-ата минута, а това бе негов дебютен гол с националния екип. След мача треньорът на испанците поздрави тима за класирането и призна, че Испания ще бъде един от фаворитите за световната титла в Русия догодина. Междувременно неприятен инцидент беляза края на мача в Йерусалим. След последния съдийски сигнал шестима фенове нахлуха на терена, а един от тях носеше нож. Оръжието обаче изпадна по пътя, а запалянкото бе арестуван само метри, преди да стигне до Иско. От полицията отказаха информация дали е имало опасност за испанския национал. Самият Иско пък коментира, че не е бил притеснен за живота си.

В мач без значение италианците спечелиха с 1:0 визитата си на Албания. Единственото попадение бе на Антонио Кандрева в 73-тата минута. След двубоя треньорът на Италия Джанпиеро Вентура заяви, че всички в тима очакват спокойни жребия за баражите. „Не се притеснявам, че може да пропуснем световното първенство“, заяви спецът. От 1958 година Италия не е пропускала мондиал.

В последния мач от групата Македония завърши с домакинско 4:0 срещу аутсайдера Лихтенщайн.

Група G: Македония – Лихтенщайн 4:0, Израел – Испания 0:1, Албания – Италия 0:1