Топката се изтъркаля покрай Виктор Валдес и той можеше само да изгледа как Антонио Валенсия я вкарва във вратата.
Ибрахимович отрече трансфер в Наполи

„Манчестър Юнайтед“ взе своята победа №600

Агенция Монитор - неделя, 19-03-2017 - 17:16

Неадекватен вратар помогна на Червените дяволи

„Манчестър Юнайтед“ стана първият отбор в елитния ешелон на английското първенство, записал 600 победи в историята си. Червените дяволи спечелиха с 3:1 гостуването си на закъсалия „Мидълзбро“ и се изкачиха на 5-ото място в класирането. Отборът на Жозе Моуриньо водеше на почивката след гол на Фелаини, а Джеси Лингард направи 0:2 в 62-рата минута.

Влезлият като резерва Руди Гестед върна надеждите на домакините 13 минути преди края, но в заключителните минути грешка на Виктор Валдес позволи на Антонио Валенсия да се разпише и да оформи крайното 1:3.

Фаталната грешка на Валдес дойде буквално в заключителната част на мача, когато „Мидълзбро“ натисна, а Червените дяволи съвсем се прибраха, пазейки аванса си.

Тогава, при зараждането на поредната атака, топката беше върната към Валдес. Като във филм на абсурдите, той се засуети, чудейки се как да я поеме. И когато най-сетне стигна до някакво решение, той се подхлъзна и топката мина покрай него, а Валенсия си я поведе успоредно на голлинията, преди да я отклони в мрежата.

Така „Юнайтед“ продължи серията си от поредни срещи без загуба в шампионата, която вече е 18 мача, въпреки че тимът беше без наказаните Златан Ибрахимович и Андер Ерера, както и без контузения Пол Погба. „Мидълзбро“ пък продължи да е в изключително тежка ситуация, като смяната на мениджъра не промени нещата. Отборът е без победа в 11 поредни двубоя от Висшата лига, като вчера отбеляза едва третия си гол от началото на годината в 9 мача. „Боро“ е на предпоследното място с 22 точки и след всеки кръг се доближава все повече до изпадане.

Междувременно агентът на Златан Ибрахимович – Мино Райола, обяви, че слуховете за трансфер на шведския нападател в Наполи не отговарят на истината. В последните седмици се появиха информации, че голмайсторът на „Манчестър Юнайтед“ обмисля оферта от неаполитанците и именно това забавя подписването на нов договор. Някои от таблоидите пък побързаха да коментират, че Златан изнудва клуба.

"Наполи не е част от плановете ни за бъдещето. Разбира се, в живота всичко се променя, но това специално ще се случи много трудно, каза Райола по радио CRC. - Не съм говорил с президента на отбора Де Лаурентис нито за Ибрахимович, нито за Балотели. Златан харесва страстта на феновете и му допада обстановката в Италия, но да оцениш града и да играеш за „Наполи“ са две съвсем различни неща."

Според други информации, ако напусне „Юнайтед“, Ибрахимович ще завърши кариерата си в „ЛА Галакси“ от американската Мейджър сокър лига.