Валери Божинов (вляво) атакува вратата на „Йънг Бойс“.

Слаб Божинов при нова издънка на „Лозана“

Агенция Монитор - понеделник, 07-08-2017 - 16:21

Валери Божинов започна като титуляр за „Лозана“, но не направи нищо запомнящо се при поражението като гост с 0:3 срещу един от фаворитите за титлата „Йънг Бойс“. Двубоят бе от третия кръг на швейцарското първенство.

Божинов остана на терена до 58-ата минута на двубоя, когато беше заменен от Франческо Марджота. Голове на Леонардо Бертоне в 16-ата и в 22-рата минута дадоха солиден аванс в полза на столичани още преди почивката. Гийом Оаро от дузпа в 67-ата минута пък оформи класическия успех в полза на „Йънг Бойс“.

Това е второто поредно поражение за „Лозана“, който има едва една спечелена точка и заема осмото място във временното класиране. „Йънг Бойс“ има пълен актив от 9 точки и е лидер.

Тагове:  Валери-Божинов