Шон Уайт се е променил доста от времето, когато взе първата си титла в Торино, но е запазил шампионските си умения.
Снимка Twitter
Шон Уайт се гласи и за скейтборда в Токио

Червения домат с трета титла и №100 за САЩ

Агенция Монитор - сряда, 14-02-2018 - 17:02

Шон Уайт стана най-успешният състезател по сноуборд за всички времена, след като спечели третата си олимпийска титла в дисциплината халфпайп в Пьончан. Представителят на САЩ спечели златен медал в дисциплината халфпайп. След като стана шампион в Торино 2006 г. и във Ванкувър 2010-а, Шон, известен с прякора Червения домат заради цвета на косата си, записа резултат от 97,75 точки в третата част от състезанието на "Финикс Сноу Парк", с което изпревари японския тийнейджър Аюму Хирано, който има 95,25 и австралиеца Скот Джеймс, взел бронза с 92,00 т. Той беше едва 7-и във втората част на състезанието, но се събра и направи невероятно шоу в решаващия рън.

31-годишният Шон Уайт осигури и олимпийска титла номер 100 в актива на САЩ от зимни олимпийски игри. Тя е и четвърта за американския отбор в сноуборда в Пьончан след тези в слоупстайла на Редман Джерард и Джейми Андерсон и на Хлое Ким в женския халфпайп.

След финала шампионът, който е сред спортните любимци в родината си, обяви, че иска да участва и на лятната олимпиада в Токио през 2022 г. като състезател по скейтборд. "Вълнувам се от това и имам мотивация да бъда там, каза Червения домат, който вече не вее огнени къдрици, а е подстриган като делови американец. - Това е нещо ново, ще има нови състезатели и съперници. Много от нещата, които правя, са близки до скейтборда. Това е просто трансформация в по-малък борд, за който не си вързан. Ситуацията е такава, че не трябва да уча всичко от самото начало."