Лукас Билия вкара от дузпа втория гол за „Лацио“.
Снимка БГНЕС
КУПА НА ИТАЛИЯ

„Лацио“ би „Интер“ в много груб мач

Агенция Монитор - сряда, 01-02-2017 - 16:39

„Лацио“ елиминира „Интер“ с 2:1 като гост на четвъртфинал в турнира за Купата на Италия. И двата отбора завършиха мача на Сан Сиро с по 10 души заради много грубата игра.

Фелипе Андерсон даде преднина на „Лацио“ в 20-ата минута, засичайки подаване на Сенад Лулич. Лукас Билия покачи на 2:0 в 56-ата минута от дузпа, като защитникът на „Интер“ - Миранда, беше замесен в нарушението. Бранителят на гостите Щефан Раду също напусна терена 14 минути преди края на мача заради втори жълт картон.

Марсело Брозович върна един гол за домакините в нервния край на мача, като беше точен в 84-ата минута след комбинация с друг хърватин - Иван Перишич.

„Интер“ имаше намерение да повтори победата си над „Лацио“ с 3:0 в първенството и стартира мача с голям устрем, като удар Джофри Кондогбия едва не строши дясната греда. Въпреки териториалното надмощие в 20-ата минута Фелипе Андерсон прати топката с глава в долния десен ъгъл след чудесен пробив и подаване на Лулич. След гола Чиро Имобиле и Андерсон имаха шансове да вкарат втори гол, но вратарят Самир Ханданович се показа в най-добрата си светлина и спаси. След почивката Марко Пароло изтърва нова добра ситуация за гостите, за да се стигне до дузпата и втория гол в тяхна полза.

Съперникът на „Лацио“ на осминафиналите ще стене ясен довечера в мача между градския съперник „Рома“ и „Чезена“.