Снимка БГНЕС

Жекова спечели малкия финал в Банско (ОБНОВЕНА)

Агенция Монитор - събота, 04-02-2017 - 12:30

Александра Жекова успя да спечели малкия финал в сноубордкроса, част от стартовете от Световната купа в Банско. В изключително силната конкуренция на Линдзи Джакобелис и Микела Мийолис нашата представителка направи много силно спускане, успявайки да си позволи да поздрави феновете си по трибуните още преди да е пресякла финалната линия.

Победата в малкия финал отреди на българката седмо място в крайното класиране. Преди това нашата представителка завърши втора в своята четвъртфинална серия, но остана едва пета във втората полуфинална серия, което й отреди място в малкия финал.

Победителка в надпреварата стана австралийката Бел Брокхоф, която изправари олимпийската шампионка Ева Самкова (Чехия) и Кло Трепьош. Челната шестица се допълни от Шарлот Банкс и Нели Мьон Локоз (и двете от Франция) и Тес Кръчлоу от Канада. В генералното класиране при дамите води Брокхоф с 2400 точки, следвана от Самкова с 2250 и Кло Трепьош с 1900. Жекова има 820 и заема осма позиция.

При мъжете победата взе австриецът Алесандро Хемерле. Втори остана носителят на 5 световни купи Пиер Волте (Франция), а трети завърши канадецът Баптис Брошу. Четвърти завърши австралиецът Алекс Пулин. Водачът за световната купа Омар Визинтин (Италия) остана пети, а шести приключи Хаген Киърни (САЩ).

Водачи при мъжете са Визинтин и Хемерле с по 2050 точки, а след тях е Киърни с 1690.

Утре е последният старт от световната купа в Банско, в който в паралелния гигантски слалом участие ще вземе Радослав Янков.

Източник sportal.bg

Александра Жекова завърши на седмо място в крайното подреждане в спринткроса, старт от Световната купа по сноуборд в Банско. Въпреки че не успя да се класира сред първите шест в дисциплината, най-добрата ни състезателка бе безкомпромисна в малкия финал, спечелвайки го категорично, което и гарантира и седмата позиция в крайното класиране. Иначе шампионка в Банско стана австралийката Бел Брокхолф, която доминираше през целия ден и заслужено спечели първото място. Втора се нареди чехкинята Ева Самкова, а третото място на почетната стълбичка остана за Клои Треспеш от Франция. В надпреварата при мъжете победител стана австриецът Алесандро Хемерле.