„Лъвовете“ завършиха с равенство кампанията за Мондиал 2018

Агенция Монитор - вторник, 10-10-2017 - 23:32

Люксембург и България завършиха наравно 1:1 в последната световна квалификация. Домакините изненадващо поведоха още в 3-ата минута чрез Оливие Тил, а Ивайло Чочев изравни в 68-ата. Така след края на тази кампания България остана на четвърто място в групата с 13 точки.

Неприятното е, че нашите нарушиха тенденцията в исторически план. За първи път Люксембург успя да вземе точка в мач срещу България. В досегашните 13 двубоя „лъвовете“ винаги стигаха до победа, но в 14-ата среща скромният тим на херцогството за първи път стигна до равенството.

В другите мачове в групата Франция победи Беларус с 2:1 и си подпечати визата за мондиала, а Холандия изненада Швеция с 2:0, но се нуждаеше от 7 гола, за да си осигури баража.

След тези резултати Франция завърши на първо място в група „А“ с 23 точки. Швеция остана на второ с 19 точки и ще играе на бараж. Холандците са трети също с 19 точки, но по-лоша голова разлика от скандинавците. Беларус пък приключи на пета позиция с 5 точки, на една зад Люксембург.