Красимира Чахова
Старозагорка 7-а на 2000 м стийпълчейз

Зам.-кметица бяга на световно в Австралия

Христо Христов - вторник, 08-11-2016 - 15:52

Зам.-кметът на Стара Загора Красимира Чахова зае 7-о място от 15 участници в дисциплината 2000 м стийпълчейз на финала на световното първенство по лека атлетика за ветерани в Пърт (Авл). Тя е успяла да финишира успешно, въпреки контузия в ахилеса и краткото време за аклиматизация на Зеления континент.

„Поради различни причини и обстоятелства не винаги можем да бъдем сред победителите, по важното е в трудните моменти всеки един от нас да побеждава сам себе си, което само по себе си е голям вид успех“, коментира Чахова. За нея това е седмо участие в световно по лека атлетика за ветерани. В актива си тя има по един сребърен и бронзов медал, две 5-и, едно 6-о и две 7-ми места.

Победителка в бягането е шампионката от миналото световно в Лион, испанката Мария Долорес Хименес.

В Пърт стартираха общо 4026 атлети, от които 1439 жени и 2587 мъже, от 91 страни. Поставени са 19 световни рекорда, сред които на 90-годишната Елена Паду, на 5 и 10 км спортно ходене - съответно 44:28,33 мин. и 1.31:21 ч.

На 16 ноември Красимира Чахова ще участва в официалната церемония в Брюксел, на която Стара Загора ще бъде обявен за Европейски град на спорта за 2017 г.