Снимка БГНЕС

Гофен взе реванш от Гришо, отстрани го на 1/4-финал в Ротердам

Агенция Монитор - петък, 17-02-2017 - 23:02

Световният №11 Давид Гофен взе частичен реванш за двете си поражения от Григор Димитров от началото на годината и успя да го победи след 6:4, 1:6, 6:3 в двубой от четвъртфиналната фаза на турнира от сериите ATP 500 в Ротердам.

Белгиецът демонстрира изключителна мотивация да не допусне ново поражение от Димитров и в крайна сметка успя да се пребори за първа победа в мачовете помежду им. За Гришо това бе едва втора загуба през 2017 година след титлите от Бризбън и София и полуфинала на Australian Open, загубен от Рафаел Надал.

Димитров няма да загуби точки за ранглистата, след като през миналата година в тази седмица игра на турнира в Делрей Бийч, където стигна до полуфинал и завоюва 90 точки, колкото ще вземе и за достигането си до четвъртфинал в Ротердам, пише tennis24.bg. Той ще има повече време за почивка, след като отказа участие на турнира в Марсилия.