Виктория Томова продължава борбата за титлата в София.
Снимка БТА

Виктория Томова стигна полуфинал в София

Агенция Монитор - петък, 08-09-2017 - 14:58

Поставената под номер 1 в основната схема Виктория Томова постигна нова победа на турнира по тенис "Алианц къп" в София, който е с награден фонд от 25 хиляди долара. На четвъртфиналите българката надигра с 6:3, 6:2 румънката Оана Симион след 83 минути на централния корт на ТК „Левски“.

22-годишната софиянка постигна общо шест пробива в мача срещу само три за нейната съперничка. Така Томова записа трета поредна победа в надпреварата без да загуби сет. На полуфиналите тя отново ще се изправи срещу румънка - победителката от двубоя между сънародничките Ралука Сербан и Жаклин Кристиан. За достигането до тази фаза Вики, която е финалистка от миналата година, заслужи 18 точки за световната ранглиста, където в момента е 155-а.

Втората поставена Чагла Буюкакчай от Турция също ще участва на полуфиналите в столицата, след като спечели със 7:5, 6:3 срещу Елена Руше (Рум).
Томова остана единствената наша представителка в турнира, след като във втория кръг загуба претърпя Джулия Терзийска.