Григор Димитров хвърли всичко в мача с Тийм и не скри радостта си от заслужената победа.
Снимки ЕПА и АП
При дебюта си на финалите на "Мастърс" турнирите на АТР

Гришо стартира в Лондон с трудна победа над Тийм

Агенция Монитор - понеделник, 13-11-2017 - 19:01

Саша Зверев и Федерер взеха мачовете си в група "Борис Бекер"

Григор Димитров стартира с трудна победа над Доминик Тийм при дебютното си участие на финала на "Мастърс" турнирите в Лондон. Първата ни ракета се наложи в група "Пийт Сампрас" над австриеца, който е четвърти в световната ранглиста с 6:3, 5:7, 7:5 за 2 часа и 21 минути на корта в зала "О2 Арена".

В първия сет Димитров, 6-и в света, почти не срещна сериозна съпротива от своя съперник. Тийм вкара само 37% от първия си сервис, направи двойна грешка и загуби закономерно. Във втория обаче заигра много по-сигурно и явно подобри сервиса си, стана по-агресивен при собствените си сервис геймове и постепенно наложи своя стил. Димитров изпусна скрит мачбол и в крайна сметка даде сета, с което играта на практика започна отначало.

В третата част Григор Димитров стигна до 5:3 и 30:0, когато започна драмата. Тийм изравни при 5:5, после си разменяха точки и чак в 11-ия гейм австриецът сякаш се срина - направи 2 поредни двойни грешки, допусна брейк и взе победата със 7:5.

Австриецът водеше до този двубой с 2-1 победи на първата ни ракета, след него резултатът вече е равен.

"Бях доста нервен, защото това беше първият ми мач в тези финали в Лондон, коментира Гришо след успеха. - Тренирах тук на този корт, но не мога да кажа, че нещата си приличат. Вълнувах се, много исках да спечеля, може би затова и грешах на моменти. Но дадох всичко от себе си. Мисля, че съм на правилния път."

Вторият късен мач в групата беше между световния №1 Рафаел Надал и белгиеца Давид Гофен. Първите двама в двете групи се класират за полуфинала, като играят "на кръст" и победителите се срещат в мача за титлата. С победата Григор Димитров си осигури 200 точки за световната ранглиста и прибави $191 000 към онези 105 000 долара, които има за участието си във финалите.

В другата група - "Борис Бекер", Роже Федерер започна с очаквана и доста лека победа над американеца Джак Сок с 6:4, 7:6(4). Третият в света - Саша Зверев (Гер), пък се наложи в доста по-оспорван и равностоен мач над хърватина Марин Чилич с 6:4, 3:6, 6:4. За Зверев участието на финалите в Лондон също е дебютно.