Снимки БГНЕС
В Шампионската лига

Роналдо пак се развихри, поведе „Реал“ с 2 гола

Агенция Монитор - четвъртък, 14-09-2017 - 09:40

Първенецът на Европа от последните две години „Реал“ (Мадрид) започна отлично участието си в новия сезон на Шампионската лига с домакинско 3:0 над АПОЕЛ (Никозия) в мач от Група “Н”. Два гола за победата реализира нахъсаният Кристиано Роналдо, който изтърпява наказание в Испания и затова от месец насам беше играл само в един мач - за трофея "Сантиаго Бернабеу". Носителят на “Златната топка” беше точен в 12-ата и в 51-ата минута от дузпа, с което вече има 107 попадения в надпреварата. Капитанът Серхио Рамос вкара третия гол със задна ножица в 61-ата минута.

Българинът Живко Миланов не игра за гостите от Кипър заради контузия.

В другия мач от групата „Тотнъм“ надви „Борусия“ (Дортмунд) с 3:1 след две попадения на Хари Кейн.

В един от най-любопитните сблъсъци „Ливърпул“ и „Севиля“ завършиха 2:2 на "Анфийлд" в повторение на финала на Лига Европа за 2016 година. Мърсисайдци пропуснаха дузпа при 2:1 и бяха наказани.

Ивелин Попов дебютира като резерва в Шампионската лига при равенството на „Спартак“ (М) - 1:1, срещу „Марибор“. Руският гранд доминираше, но в последните минути домакините стигнаха до точката.

Резултати от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига:

Група "Е":

ЛИВЪРПУЛ - СЕВИЛЯ 2:2 (0:1 В. Бен Йедер 5, 1:1 Р. Фирмино 21, 2:1 М. Салах 37, 2:2 Х. Корея 72)
МАРИБОР - СПАРТАК (М) 1:1 (0:1 А. Самедов 59, 1:1 Д. Бохар 85)

Група "F":

ФЕЙЕНОРД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:4 (0:1 Дж. Стоунс 2, 0:2 С. Агуеро 10, 0:3 Г. Жезус 25, 0:4 Дж. Стоунс 64)
ШАХТЬОР - НАПОЛИ 2:1 (1:0 Тайсон 15, 2:0 Ф. Ферейра 58, 2:1 А. Милик 72-д.)

Група "G":

ПОРТО - БЕШИКТАШ 1:3 (0:1 А. Талиска 13, 1:1 Д. Тошич 21-авт., 1:2 Дж. Тосун 28, 1:3 Р. Бабел 86)
РБ (ЛАЙПЦИГ) - МОНАКО 1:1 (1:0 Е. Форсберг 33, 1:1 Ю. Тилеманс 34)

Група "H":

РЕАЛ М - АПОЕЛ 3:0 (1:0 К. Роналдо 12, 2:0 К. Роналдо 51-д., 3:0 С. Рамос 61)
ТОТНЪМ - БОРУСИЯ (Д) 3:1 (1:0 С. Хюн-Мин 4, 1:1 А. Ярмоленко 11, 2:1 Х. Кейн 15, 3:1 Х. Кейн 60)