Шампионска лига

„Реал“ (М) е на полуфинал след продължения и хеттрик на Роналдо

Агенция Монитор - сряда, 19-04-2017 - 00:20

„Атлетико“ елиминира английския шампион

„Реал“ (Мадрид) стигна полуфиналите в Шампионската лига след драма с продължения в реванша с „Байерн“ (Мюнхен). Редовното време завърши 2:1 за немския тим, както и първия мач, но за белия балет. Резултатът на „Бернабеу“ бе открит от Роберт Левандовски в 53-ата минута от дузпа, но в 76-ата Кристиано Роналдо изравни. 2 минути по-късно обаче Серхио Рамос, който играеше своя мач №100 в Шампионската лига, си вкара автогол. В 84-ата минута „Байерн“ остана с човек по-малко на терена, след като Артуро Видал беше незаслужено изгонен след шпагат в краката на резервата на домакините Васкес.

Големият герой не само в продълженията, но и в целия сблъсък бе Кристиано Роналдо. Той врака изравнителния гол в 105-ата, а 4 минути по-късно даде и преднина на своя тим за 3:2. Така португалецът завърши мача с хеттрик, а в сблъсъка с „Байерн“ реализира 5 от общо 6-те попадения.

Битката между Кралския клуб и германския гранд бе под №25. Двата тима се сблъскаха на 1/2-финалите в турнира и през 2014 година, когато Белия балет спечели и двете срещи.

Другият мадридски клуб – „Атлетико“, също се класира за полуфиналите след 1:1 с английския шампион „Лестър“. "Дюшекчиите" спечелиха с 1:0 в първия мач на своя "Висенте Калдерон" и това се оказа достатъчно за тях, за да продължат напред. Това беше четвърто поредно участие на „Атлетико“ на 1/4-финалите в тази надпревара, като в два от случаите воденият от аржентинеца Диего Симеоне тим стигна и до финала.

В 26-ата минута гостите поведоха чрез Саул, но "лисиците" изравниха в 61-ата минута. Олбрайтън изсипа една топка в наказателното поле пред Ян Облак. Джейми Варди се оказа най-съобразителен в настъпилото меле и от 5 метра шутира силно за 1:1.