„Витоша“ и „Локомотив“ (Пд) направиха 1:1 на националния стадион „Васил Левски“.
Снимка Sportal.bg
Подвиг

„Тигрите“ измъкнаха точка и от „Локо“ (Пд)

Агенция Монитор - четвъртък, 30-11-2017 - 17:11

“Витоша” (Бистрица) и “Локомотив” (Пловдив) завършиха 1:1 в ранния двубой за деня от 18-ия междинен кръг на Първа лига. Ивайло Лазаров откри резултата за столичани с точен изстрел в осмата минута, но след само 60 секунди Димо Бакалов изравни с глава. До края на мача двата тима не успяха да създадат сериозни положения пред вратата на съперника и логично не се стигна до нови голове.

Това бе четвърто равенство за бистришките “тигри", които продължават да търсят първа победа в елита. В състава на Костадин Ангелов-Лаптопа се завърна голмайсторът Григор Долапчиев, който обаче нямаше ден и явно ще има нужда от повече време, за да влезе в ритъма отпреди контузията. Безспорно обаче във „Витоша“ се наблюдава подобряване на формата и резултатите, след като наскоро тимът измъкна точка и от „Левски“ с 0:0.

„Доста пъти съм казвал, че отборът има потенциал да се представя по-добре. Надявам се скоро да запишем и първата победа в шампионата“, коментира треньорът на домакините Костадин Ангелов. „Имаме нужда от успех, за да си върнем самочувствието, настроението в тима след инцидентите от мача с ЦСКА-София бе минорно“, коментира пък халфът на „смърфовете“ Димо Бакалов, който бе избран и за Играч на мача.

След равенството клубът от Бистрица остава без победа на дъното в Първа лига с актив от 4 точки. „Локомотив“ (Пд) пък запазва деветото място в таблицата с 21 точки.