Звездата на Белгия Ромелу Лукаку бележи във вратата на Кипър за крайното 4:0.
Снимка БГНЕС
В група H

Братята Азар попиляха Кипър, Гърция удържа второто място

Агенция Монитор - сряда, 11-10-2017 - 15:32

Класиралaта се предварително за Мондиал 2018 Белгия завърши световните квалификации с убедителна победа над Кипър с 4:0 в група H. Братята Еден и Торган Азар се позабавляваха на зеления терен, реализирайки три от головете във вратата на гостите. Еден Азар (12, 63-дузпа) се разписа на два пъти, а между неговите попадения точен бе и брат му Торган (52). Нападателят на „Манчестър Юнайтед“ Ромелу Лукаку (78) пък оформи крайния резултат след асистенция на Аксел Витцел.

След тази победа Белгия завърши на първо място в групата с 28 от 30 възможни точки, а Кипър остана предпоследен с 10 точки.

В същото време Гърция очаквано разби аутсайдера Гибралтар с 4:0 и с 19 точки завърши на второто място, което праща тима на бараж. Василис Торосидис (32), Костас Митроглу (61, Костас Митроглу (63) и Янис Яниотас (78) реализираха головете за „елините“. Гибралтар пък финишира последен в групата без нито една спечелена точка.

В последния мач Естония пък загуби от Босна и Херцеговина с 1:2. Босненците спечелиха трите точки с голове на Изет Хайрович (48, 84) след почивката. Така естонците останаха четвърти с 11 точки, а Бона и Херцеговина завърши на трета позиция със 17 точки.